Piknik Wesoła

2 czerwca 2012 roku, na Hipodromie odbył się Piknik - Wesoła. Choć pogoda nie zachęcała do spacerów mieszkańcy Wesołej licznie przybyli na imprezę.

Jak co roku, nasza szkoła miała tam swoje miejsce, gdzie pod namiotem można było dowiedzieć się czegoś o szkole i poznać ideę integracji oraz skosztować domowych wypieków. Ważnym elementem uczestnictwa w pikniku był występ uczniów na scenie. Dzieci z klasy "0b" pod opieką Pani Ewy Knop oraz dzieci ze świetlicy pod opieką Pani Joanny Witomskiej - prezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne.

Ogłoszenie

Ostatnio usłyszałam od siedmioletniego chłopca: „Ja w domu jestem grzeczny, bo w domu jest telewizor, a w szkole nie.”

No właśnie… W czym telewizja jest lepsza od wspólnego spędzania czasu z rówieśnikami, zabawy na podwórku (pamiętają Państwo trzepaki i zabawy na nich?), czytania, zwykłej rozmowie z inną osobą?

Chciałabym tu przytoczyć wywiad z Marią Bielecką, psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 12 w Warszawie, zajmującą się przebodźcowaniem dzieci, która mówi, iż jeśli nie odetniemy ich od szkodliwych bodźców, następne pokolenia mogą nie być w stanie kontynuować cywilizacji.

Więcej …